AGORJet (kropla na żądanie):

Najogólniej mówiąc, nasza technologia składa się z grupy komór tuszowych połączonych w głowicę drukującą, podzielonych na kanały ścienne z przydzielonymi elektrodami do każdego kanału. Gdy prąd przepływa  przez elektrody, kanał ścienny zniekształca się i wydziela tusz dokładnie na żądaną powierzchnię.  Obszar tej technologii, jest unikatowym użyciem trybu "cięcia kropli" w druku. Tryb “cięcie kropli” jest bardziej wydajny niż zwykły tryb drukowania używany w innych technologiach. Jego efektem jest większe zniekształcenie materiału bez użycia zwiększonych nakładów energii. Wypuszczany tusz jest specjalnie kontrolowany , aby otrzymać odpowiednio dobrą jakość druku. System idealnie nadający się w drukach przemysłowych.

Bubble-Jet (kropla na żądanie):

"Bubble-Jet" przedstawia inny rodzaj trybu kropli na żądanie, gdzie tusz jest podgrzewany w kanale do momentu powstania pary. Tworzy się wysokie ciśnienie, które wyrzuca tusz na zewnątrz głowicy drukującej, dalej na powierzchnię. "Bubble-Jet" jest podstawowo używany w drukach biurowych z niewielkim zastosowaniem w przemyśle ze względu na jego względnie krótką żywotność  i ograniczenia używanego tuszu.

Ink-Jet:

System Ink-Jet wykorzystuje metodę, za pomocą której tusz wypływa ciągle ze wszystkich dysz głowicy. Za pomocą przegrody piezoelektrycznej strugi są dzielone na kropelki i w dalszej części pracy maszyny strugi tuszu składają się z drobnych kropelek. Kropelki te, przechodząc przez sterowane pole elektryczne, ładują się lub nie.  Naładowane kropelki są odchylone i wracają na powrót do systemu, natomiast nie naładowane kropelki spadają na papier i tworzą obraz druku.

Obsługa Szybkość Rozdzielczość Oprogramowanie Obszar druku Rodzaj Tusz Koszt eksploatacji Cena
AGORJet łatwa średnia wysoka dobre duży olej/ rozpuszczalnik niski niska
Bubble-Jet łatwa niska wysoka ograniczone mały woda wysoki wysoka
Ink-Jet trudna wysoka niska ograniczone mały rozpuszczalnik wysoki wysoka
Podsumowując (niebieskie oznacza plus, czerwone - minus, czarne - wartość średnia):

AGORJet - 6 plusów, 0 minusów

Bubble-Jet - 2 plusy, 5 minusów

Ink-Jet - 1 plus, 6 minusów

Dane techniczne Contajet Przykładowe systemy